Site Overlay

Dobór biżuterii do kształtu twarzy

Jako stylistki ślubne oraz założycielki marki NOVIA BLANCA od kilku lat, codziennie spotykamy się z Wami i doradzamy w kwestii doboru dodatków oraz stworzenie idealnej ślubnej stylizacji.  Wybierając suknię ślubną każda panna młoda kieruje się bowiem nie tylko swoim gustem i upodobaniami, ale także posiadaną figurą i typem urody. Tylko takie podejście do tematu daje pewność, że wybrana kreacja będzie nie tylko modna, ale także będzie pięknie prezentowała się na właścicielce podkreślając zalety figury i tuszując ewentualne jej mankamenty. Podobnie sytuacja ma się z biżuterią. Odpowiednio dobrane kolczyki są w stanie optycznie poprawić proporcje twarzy, nadać jej subtelnego wyrazu, a w efekcie stanowić „kropkę nad i” ślubnej stylizacji. Te kilka rad pozwoli Ci na stworzenie pięknej stylizacji wizytowej podkreślającej urodę oraz uniknięcie wpadek 🙂

1. Twarz okrągła 
Twarz okrągła zazwyczaj wymaga subtelnego wyszczuplenia. Nie pasują do niej zatem kolczyki okrągłe i szerokie, które dodatkowo mogą podkreślić to co chcemy ukryć. Wiszące, podłużne i wąskie kolczyki sprawią natomiast że buzia wyda się bardziej pociągła.
2. Twarz podłużna
Jeśli twarz jest bardzo wąska i pociągła szersze i bardziej rozłożyste modele kolczyków wprowadzą równowagę optycznie lekko poszerzając buzię. Unikać należy długich, bardzo wąskich kolczyków.
3. Twarz trójkątna
Do twarzy trójkątnej biżuterię dobieramy na zasadzie kontrastu. Kolczyki powinny więc rozszerzać się ku dołowi. Motyw łezki będzie idealnie pasował do twarzy w tym kształcie. Nie wskazane są modele zwężające się ku dołowi oraz ostre, geometryczne wzory.
4. Twarz kwadratowa
Mocno zarysowana szczęka zostanie optycznie zniwelowana poprzez obłe kształty, kola oraz ażurowe i delikatne motywy. Proste, ostre wzory są czymś czego należy unikać jeśli zależy nam na wysubtelnieniu rysów twarzy.
Więcej instrukcji znajdziecie na zscelestynow.pl.