Site Overlay

7 zasad perfekcyjnego makijażu ślubnego

Jako stylistka NOVIA BLANCA i makijażystka, przygotowująca wszystkie nasze modelki do sesji zdjęciowych, zawsze pamiętam o kilku elementach makijażu, które sprawiają, że moje makijaże są świetliste, podkreślające urodę, ale nie przerysowane. Uwielbiam subtelny blask dobrego rozświetlacza, ciepłe cienie na powiekach i naturalnie wyglądające usta. Dzisiaj zdradzę Wam kilka sekretów moich makijaży.
Makijaż ślubny to makijaż bardzo specyficzny, gdyż łączy w sobie cechy makijażu dziennego, wieczorowego i fotograficznego. Makijaż ślubny musi dobrze wyglądać w świetle dnia, a także w sztucznym świetle reflektorów. Co więcej powinien pięknie prezentować się w świetle flesza… Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty oraz fakt, że make up powinien przetrwać łzy, pot, pocałunki i uściski gości, wykonanie dobrego i trwałego ślubnego makijażu jest nie lada wyzwaniem. Każda Panna Młoda jest inna- są zatem panie przyzwyczajonego do ciężkiego makijażu oraz takie, które niemal wcale się nie malują. Makijaż ślubny zdecydowanie powinien być dostosowany do gustu i potrzeb indywidualnych, jednak istnieje kilka zasad, które są obowiązujące dla wszystkich typów makijażu, urody i osobowości.

1. Po pierwsze makijaż musi być ciemniejszy i bardziej wyrazisty niż ten, który nosimy na co dzień. Nawet jeśli decydujemy się na oczy jedynie podkreślone kreską, warto np. przemyśleć kwestię sztucznych rzęs, które optycznie otworzą oko i nadadzą spojrzeniu wyrazu. Mogą to być kępki lub całe wachlarze rzęs. To rzęsy odpowiedzialne są za kuszące, powłóczyste spojrzenia i romantyczny look Panny Młodej. Warto także rozważyć przedłużanie rzęs u dobrej specjalistki – da to nie tylko naturalny wygląd, ale także pozwoli na cieszenie się pięknymi rzęsami przez kilka tygodni!

 

 

makijaż Joanna Sirak i Anna Tomala z bloga Lopiast.edu.pl

2. Po drugie pamiętajmy o tym, że flesz „wybiela” twarz. Wybierzmy nieco ciemniejszy podkład ( jednak prezentujący się naturalnie) i nie bójmy się bronzera! Pamiętajmy jednak o tym, aby kolor twarzy był wyrównany z kolorem szyi i dekoltu. Warto popracować nad delikatną opalenizną, która oprócz nadania ciału zdrowego kolorytu optycznie wyszczupla! Subtelne konturowanie poprawi optycznie rysy twarzy i sprawi, że uroda będzie bardziej wyrazista.

makijaż Joanna Sirak

 

4. Perfekcyjne i oszczędne nakładanie różu to klucz do sukcesu. Róż nadaje twarzy świeżości i zdrowego zabarwienia jednak zbyt duża jego ilość wygląda na zdjęciach fatalnie.  W zależności od typu urody możesz wybierać miedzy odcieniami różu i brzoskwini – kolor powinien być świeży i naturalny. Róż nie powinien być nakładany na same policzki – znacznie korzystniej wygląda nałożony tuż nad bronzerem, na kościach policzkowych.

rzęsy Her Eyes Studio, makijaż Joanna Sirak

 

5. Nie zapominamy o brwiach – to one nadają twarzy wyrazistości. Kilka dni ( nie dzień przed!) warto zadbać o ich perfekcyjny kształt i kolor.

makijaż Joanna Sirak

6. Rozświetlacz nałożony na kości policzkowe i nad łukiem kupidyna to przepis na świetlisty ślubny makijaż. Jeśli masz zadbaną cerę postaw także na rozświetlający podkład – nie postarza bardziej niż suchy, matowy makijaż więc jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką ładnej cery nie dla Ciebie ciężkie, mocno kryjące podkłady.

makijaż Joanna Sirak
makijaż Joanna Sirak

7. A teraz najważniejsze – żaden makijaż nie będzie wyglądał dobrze na zaniedbanej buzi. Już kilka miesięcy przed ślubem warto zainwestować w kosmetyczkę i domową pielęgnację. Złuszczanie i nawilżanie to podstawa promiennej cery w dniu ślubu. Pamiętajmy, aby do torebki ( swojej lub świadkowej) schować puder oraz szminkę/błyszczyk. Te dwa kosmetyki przydadzą się z całą pewnością. Przydadzą się także bibułki matujące jeśli Twoja cera przetłuszcza się.