Ślubne SOS – Pani Karolina

by

nb171Cześć, mam na imię Karolina.

Za mąż wychodzę pod koniec września 2015 roku. Jestem ciemną blondynką, o bardzo jasnej karnacji i niebiesko-szarych oczach. Mam 177 cm wzrostu i noszę rozmiar 34/36.
Mój wybór padł na suknię Estera, model Suzan w kolorze ivory, bez trenu. Włosy mam za łopatki  i chcę żeby pozostały rozpuszczone, ułożone w loki-fale, lekko upięte, aby mogły utrzymać dwuwarstwowy welon do kostek. Welon ten ma gdzieniegdzie delikatne koronkowe aplikacje, na końcach jest bez zdobień. Wydaje mi się, ze jest on koloru ecru, czy się to będzie odznaczało od sukni w kolorze ivory?
Buty mam w kolorze ivory, obcas 3 cm.
Zastanawiam się nad kolorem przewodnim wesela. Wraz z narzeczonym zastanawiamy się nad zielonym lub łososiowym. Mój dylemat, oprócz wyboru koloru przewodniego dotyczy bukietu, jaki powinien mieć kształt, z jakich kwiatów powinien być wykonany, oczywiście chciałabym by współgrał z kolorem przewodnim ślubu.

Moja suknia w ozdobnym pasku ma doszyte małe perełki, srebrne, drobne elementy i kryształki. Myślałam, aby moją biżuterię stanowiły więc: kolczyki perełki, jedna perła zawieszona na łańcuszku oraz srebrna bransoletka z perełkami. Co Panie o tym sądzą? Czy srebro to dobry wybór? Obrączki jak i pierścionek zaręczynowy mam z żółtego złota.

Mój ostatni dylemat dotyczy okrycia. We wrześniu pogoda bywa różna, ale duży problem stanową też mocno wyeksponowane plecy. Czy długi welon jest wystarczający do kościoła? Czy może zainwestować w szal/ etolkę/ dłuższe bolerko? Zdaję sobie sprawę, ze w przypadku września wszelkie kurteczki, futerka mogą być za ciepłe, a może warto zaopatrzyć się w żakiet? Boję się jednak, ze przysłoni on urok sukni…

Bardzo dziękuję za pomoc :).Nasze propozycje:

Suknia poprzez odkryte plecy ( oraz krzyżujące się ramiączka) może być nieco kłopotliwa jeśli chodzi o okrycie wierzchnie. Nie do nas jednak należy decyzja czy do kościoła powinna Pani ubrać coś na wierzch. To Panna Młoda musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy z odkrytymi plecami i ramionami będzie się czuła komfortowo w kościele :) Całkowite zasłonięcie góry sukni, zupełnie zniweczy pierwsze wrażenie, które jak wiadomo jest najważniejsze. Jeśli zatem chce Pani, aby góra sukni była mimo wszystko wyeksponowana najlepiej sprawdzi się delikatne okrycie w formie narzutki/pelerynki lub cieniutki szal. Kolor łososiowy ( dla niektórych to jasny koral, brzoskwinia itp.) jest trafnym wyborem na ślub wczesną jesienią. Przy Pani wzroście oraz szczupłej posturze może Pani pozwolić sobie na wiele kształtów bukietów. Jeśli jednak nie chce Pani dodawać sobie wzrostu radzimy wykluczyć bukiety podłużne w długimi łodygami. Co do biżuterii to perełki będą pasować – jednak naszym zdaniem kolczyki powinny być troszeczkę większe – przy rozpuszczonych włosach malutkich perełek nie będzie wcale widać.

nb170 nb171 nb172

Podziel się na:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *