Jak wybrać opowiedni dekolt sukni ślubnej?

by

Łódka, serce, portret czy może dekolt biżuteryjny? Dekolt dobrany odpowiednio do figury może spowodować, że wyeksponujesz wszystkie swoje atuty, a zniwelujesz niewielkie niedoskonałości. Dekolt dobrany nieprawidłowo odejmie Ci uroku. Przygotowałyśmy przegląd różnych dekoltów odpowiednich dla poszczególnych figur co pozwoli Ci na uniknięcie zakłopotania podczas patrzenia w lustro.

 

 

 

 

1. Serce – dekolt o tym kształcie idealnie nadaje się dla kobiet z dużym biustem. Bardzo ładnie podkreśla piersi, często ujmuje centymetrów w talii. Dekolt nie polecany dla pań z małym biustem.

2. Poniżej ramion – model w miarę uniwersalny, jednak najlepiej pasuje dla kobiet o typie figury gruszka, z szeroką klatką piersiową. Bardzo ładnie eksponuje ramiona i obojczyki. Ten typ dekoltu nie jest wskazany dla pań z pełniejszymi ramionami.
3. Portret – model bardziej zabudowany od poprzedniego, ładnie podkreśla nawet niewielki biust. Cecha charakterystyczna to szerokie wcięcie między koniuszkami jednego i drugiego ramienia. Ten typ jest wskazany dla kobiet o pełniejszych ramionach i wystających obojczykach. Dekoltu portretowego powinny unikać panie o niewidocznych obojczykach.

Tulipa (Novia Blanca) 


Achillea (Novia Blanca)

Tilia (Novia Blanca)


Aquailegia (Novia Blanca)


4. Łódka – najlepszy wybór dla kobiet, które nie lubią eksponować biustu. Model delikatnie odsłania ramiona, wcięcie jest dość płytkie – idealne dla pań z niewielkim biustem. Dekolt łódka nie polecany jest dla kobiet z bardzo dużym biustem.

5. Wysoka szyja – model odpowiedni dla wysokich kobiet lub dla kobiet o szerokich ramionach. Ma za zadanie wyszczuplić i zmniejszyć optycznie nadmiernie szerokie ramiona. Ten typ dekoltu często ma ramiączka, które schodzą się ku szyi lub są wiązane na karku. Niewskazany dla pań z wąskimi ramionami.

 6. Kształt U – najbardziej uniwersalny i elekanski typ dekoltu. Często towarzyszy mu wycięcie na plecach. Ten model odpowiedni jest dla wszystkich rodzajów figury.

Canna (Novia Blanca)

 7. Biżuteryjny – ten typ dekoltu jest okrągły, układa się na obojczykach. Model odpowiedni dla kobiet o małym biuście, jednak niewskazany dla pań z dużym biustem (dekolt biżuteryjny powiększa biust).

 Primula (Novia Blanca)

8. Kształt V – najbardziej odpowiedni dla kobiet z biustem rozmiaru B lub C, niewskazany dla biustów większych bądź mniejszych. Bardzo ładnie eksponuje średniej wielkości biust i wydłuża szyję.

Picea (Novia Blanca) 

9. Dekolt prosty bez ramiączek – najlepiej prezentuje się na konietach o zadbanych biustach i ładnie zarysowanych ramionach. Model odradzany dla kobiet o niewielkim lub bardzo dużym biuście biuście a także bardzo szczupłym.

Clematis (Novia Blanca)

Podziel się na:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *