Physical Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124
Physical Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124
DOPASOWANIE STYLIZACJI DO URODY
Zacznijmy od podstaw. Dla wszystkich oczywistym wydaje się stwierdzenie, że udana stylizacja to ta dopasowana do typu urody. Niestety, co widać często w praktyce, wiele Panien Młodych pozostaje w sferze teorii decydując się na kreacje oraz dodatki zupełnie im niepasujące. Ciężko spojrzeć na siebie obiektywnym i krytycznym okiem, a emocje często biorą górę nad zdrowym osądem. Warto zatem zapoznać się z kilkoma zasadami zanim wybierzemy się na pierwsze przymiarki.
– poprosić o radę specjalisty – osoba wykwalifikowana, mająca duże doświadczenie w pracy w różnymi typami sylwetek może znacznie przyspieszyć poszukiwania i sprawić, że będą one przyjemniejsze. Niestety nie zawsze można liczyć na opinie pań obsługujących w salonach z modą ślubną. Szybko można ocenić, która chce pomóc a która tylko sprzedać. Dlatego też planując trasę wycieczki po salonach warto zasięgnąć języka – koleżanki po ślubach oraz te na forach internetowych doradzą do których miejsc iść a które omijać szerokim łukiem.
– zabrać na przymiarki zaufane osoby, na których szczerość możemy liczyć – UWAGA! Nigdy na poszukiwania sukni nie zabieramy dużej grupy przyjaciółek – nieporozumienia i sprzeczne rady gwarantowane! Na przymiarki zabieramy maksymalnie 3 osoby, nie zabieramy osób despotycznych a także tych które będą nam mówiły, że we wszystkim jest nam pięknie i do twarzy
– zastanowić się jakie są mocne strony mojej urody, co powinnam wyeksponować a co ukryć. Poczytać o typach sylwetki i zasadach doboru fasonu do budowy. Oczywiście klasyczne „jabłka”, „gruszki” i „kolumny” zdarzają się rzadko. Znacznie częściej mamy do czynienia z typami łączącymi różne cechy sylwetek. Dlatego warto do oceny budowy własnego ciała podejść elastycznie.
– poszukać inspiracji w Internecie. Odpowiedzieć sobie na pytania : co mi się podoba? Czego chcę uniknąć? Dobrze mieć własny gust – wiedzieć co się lubi a czego nie. Niby proste, ale Panien Młodych, którym podoba się „wszystko” jest na pęczki.
DOPASOWANIE DODATKÓW DO SUKNI I URODY
Wbrew pozorom to dodatki „robią” całą stylizację. Bez bukietu, butów, biżuterii stylizacja nie istnieje. Podejmujmy mądre i przemyślane decyzje. Jeśli ślub będzie zimą a wybierzemy suknię z całkowicie odkrytymi plecami i dekoltem to na pewno trzeba będzie zainwestować w okrycie wierzchnie. Czy mamy pomysł na takie pasujące do sukni? Czy kreacja nie straci uroku jeśli ubierzemy bolerko? To samo tyczy się kwiatów – florystyką rządzi sezonowość. Zapomnij i piwoniach w późną jesienią i zimą!
Wybierając suknie prostą, pasującą do sylwetki, ale bez wielu ozdób dajemy sobie wielkie pole do popisu jeśli chodzi o stylizację. Z prostej sukni można zrobić wiele – stworzyć stylizację glamour lub boho a także zdecydować się na wizerunek retro lub typowo klasyczny. Wybierając ozdobną księżniczkę, wybieramy wizerunek księżniczki. W tym miejscu pragniemy zaznaczyć, że nie mamy nic przeciwko księżniczkom – wiele sukni w tym stylu jest urzekających. Chcemy podkreślić tylko jak ważna jest KONSEKWENCJA.
KONSEKWENCJA
Konsekwencja to słowo klucz jeśli chodzi o udaną stylizację. Jeśli wybieramy suknię w stylu princess to nie zakładamy na głowę wianka z polnych kwiatów. Kontrolowane mieszanie stylów jest dopuszczalne, jednak pod warunkiem, że robimy to świadomie i z wielkim wyczuciem. Dlatego też wybierając suknię, już w salonie, warto zadać sobie pytanie – czy mam pomysł na całą stylizację? Czy widzę ją oczyma wyobraźni?
AWANGARDA VS BEZPIECZNA KLASYKA
Awangarda nie jest dla każdego. Wiele Panien Młodych boi się zachowawczych rozwiązań, gdyż pragną, aby ich stylizacja była uznana za oryginalną i boją się tego, że ich wybory zostaną uznane za wtórne i nudne. Nietypowe rozwiązania takie jak np. kolorowe suknie ślubne lub wymyślne nakrycia głowy, muszą jednak pasować do osobowości. Jeśli Panna Młoda to skromna romantyczka, usilne próby wprowadzania oryginalnych rozwiązań są skazane na klęskę. Klasyczna, prosta stylizacja to coś co sprawdza się zawsze!
DOPASOWANIE DO PANA MŁODEGO
Przykład w życia wzięty – jeśli Pan Młody nienawidzi różu, nie zmuszajmy go do założenie butonierki w kolorze fuksji, tak aby pasowała do bukietu! Para Młoda w ten wyjątkowy dzień ( i przez wszystkie kolejne) powinna tworzyć harmonijną całość 🙂 Pan Młody powinien nie tylko dobrze wyglądać, ale także czuć się dobrze we własnej stylizacji. Jeśli zatem decydujemy się na klasyczną princessę, mucha w kratę i szelki odpadają. Większość Panów Młodych w tej kwestii ufa wybrance, warto jednak odpowiednio wcześniej dowiedzieć się czy Pan Młody nie ma czasami wizji własnej stylizacji. To zdecydowanie coś o czym się zapomina!
WYBÓR BIŻUTERII
Na początku trzeba się zastanowić czy stawiamy na srebro czy złoto. Co do zasady złoto pasuje bardziej do sukni ecru natomiast srebro do czystej bieli. Nie trzeba jednak podążać ślepo za tymi zasadami. Warto jednak zastanowić się jaka biżuteria pasuje lepiej do naszego typu urody, koloru przewodniego oraz planowanego makijażu.
Kolejnym ważnym punktem jest dopasowanie stylu biżuterii. Tu znowu pojawia się słowo klucz czyli KONSEKWENCJA. Nie dajmy sobie wmówić, że do strojnej sukni nie można założyć strojnej biżuterii a prosta gładka sukni musi być zrównoważona bogatą biżuterią. Możemy postawić na bogaty styl księżniczki lub całkowity minimalizm i jest to nie tylko dupuszczalne, ale nawet wskazane. Wierność stylowi jaki może narzucać suknia jest bowiem jedną z podstawowych zasad udanej stylizacji!
Pamiętajmy o tym, że odpowiednio dobrana biżuteria, tak jak makijaż, optycznie „zmienia” rysy twarzy. Do okrągłej buzi wybieramy modele wiszące, smukłe i długie. Do twarzy kwadratowej nie wybieramy geometrycznych wzorów…
WYBÓR KOLORU/ MOTYWU PRZEWODNIEGO
Nie musimy na siłę wybierać koloru lub motywu przewodniego. Całkowicie biała stylizacja jest uosobieniem klasyki i elegancji. Jeśli wybieramy kolor przewodni upewnijmy się, że pasuje do sali weselnej! Niestety wciąż wiele sal ma ściany w mocnych, nasyconych kolorach ( np. nieśmiertelne bordo) dlatego trzeba mieć to na względzie. Marzenia i plany czasami muszą pójść na drugi plan, gdyż kolor bukietu i innych dodatków powinien być dopasowany do kolorystyki i wystroju na sali weselnej.
Wiele Panien Młodych szczegóły dotyczące ślubu zaczyna planować jak tylko na ich palcu pojawi się pierścionek zaręczynowy. W zależności jednak od tego jak daleko jest do uroczystości warto zaplanować pewne kroki mające przybliżyć nas do tego wydarzenia i sprawić, że będzie ono idealne. Wbrew pozorom na pewne sprawy czasem jest za późno, jednak na inne za wcześnie. Ślub to wydarzenie wyjątkowe z wielu względów, jednak my na naszym blogu skupiamy się na kwestiach wizerunku Panny Młodej dlatego także w tym przypadku pominiemy kwestie sercowe i duchowe, skupiając się na tych bardziej namacalnych i przyziemnych – kwestiach wyglądu. Postaramy się podpowiedzieć jak logistycznie zaplanować dobór poszczególnych elementów ślubnej stylizacji tak, aby rozczarowań, nerwów i nieprzespanych nocy było jak najmniej.
SUKNIA ŚLUBNA – Najważniejszym punktem dla każdej przyszłej Panny Młodej jest wybór odpowiedniej sukni. Wiele Panien Młodych poszukiwania zaczyna od razu, nawet jeśli do ślubu jest jeszcze grubo ponad rok. Wiemy jak ciężko się powstrzymać przed takimi przymiarkami, jednak jeśli do ślubu pozostało więcej niż rok warto poczekać kilka miesięcy z tak ważną decyzją. Na suknię ślubną czeka się około 6 miesięcy ( w wysokim sezonie). Jeśli wybierzemy suknię znacznie wcześniej istnieje ryzyko, że po prostu przestanie nam się podobać lub pojawi się nowa kolekcja, która okaże się ciekawsza. Jeśli jednak suknia będzie dla nas nadal tą wymarzoną nawet po wejściu na rynek nowych propozycji, to jako kreacja z kolekcji ubiegłorocznej będzie prawdopodobnie nieco tańsza.
OBRĄCZKI ŚLUBNE – Obrączki wybieramy na 3-2 miesiące przed ślubem. Minimum miesiąc trwa bowiem realizacja zamówienia. Warto także wstrzymać się z zakupem jeśli planujemy zrzucić do ślubu kilka kilogramów, gdyż lepiej, aby nie było konieczności modyfikacji rozmiaru obrączki jeszcze przed ceremonią. Jeśli ślub bierzemy w sezonie wysokim czyli późną wiosną lub latem, a obrączek nie zamawiamy w popularnej „sieciówce” warto wcześniej zorientować się jaki jest czas oczekiwania. Biżuteria artystyczna oznacza zazwyczaj wydłużony czas oczekiwania.
BIŻUTERIA ŚLUBNA – To samo tyczy się biżuterii ślubnej. W tym jednak przypadku trzeba pamiętać o tym, że biżuterię (szczególnie kolczyki) dobieramy nie tylko do sukni, ale także do fryzury. W związku z tym biżuterię najlepiej jest kupić po wykonaniu fryzury próbnej. Wtedy wiemy np. czy włosy będą zakrywać uszy, czy fryzura będzie gładka, symetryczna czy asymetryczna i czy w związku z tym wybieramy modele bardziej okazałe czy te skromniejsze. Jeśli jednak najpierw zdecydujemy się na zakup kolczyków należy je koniecznie zabrać na wykonanie fryzury próbnej. Naszyjnik dobieramy głównie do rodzaju dekoltu jednak powinien on pasować do kolczyków. Wybór bransoletki natomiast zależy głównie od tego czy suknia ma długi czy krótki rękaw.
WIĄZANKA ŚLUBNA – Bukiet ślubny wybieramy kiedy już mamy wybraną suknię oraz kolor przewodni. Najlepiej jednak aby cała florystyka była spójna. Oznacza to, że bukiet Panny Młodej, bukiet świadkowej, butonierka oraz kwiaty na salę weselną oraz do kościoła powinny tworzyć harmonijną całość. W związku z tym kwiatami zajmujemy się, gdy mamy wybraną nie tylko suknię i salę weselną, ale także garnitur Pana Młodego i kreację świadkowej.
BUTY ŚLUBNE – Butów szukamy gdy mamy zamówioną suknię, jednak warto mieć je przed ostatnimi przymiarkami. Długość kreacji zależy bowiem od wysokości obcasa. Kupowanie butów kiedy suknia ma już dopasowaną długość bardzo ogranicza nasz wybór i może przysporzyć wielu rozczarowań.
FRYZURA ŚLUBNA – Na fryzurę ślubna wybieramy się kiedy mamy już wybraną suknię i dodatki do włosów – od tego co chcemy wpiąć we włosy zależy bowiem uczesanie! W przeciwnym razie może okazać się, że fryzura nie pasuje do wybranej ozdoby. Należy pamiętać o tym że woalki prezentują się lepiej na fryzurach asymetrycznych a welony z upięciami symetrycznymi.
ZABIEGI KOSMETYCZNE – Pewne zabiegi kosmetyczne warto fundować sobie regularnie, jednak większości warto zaniechać na kilka dni przed ślubem. Ostatnimi zabiegami o jakich warto pomyśleć na kilka dni przed ślubem jest regulacja brwi oraz manicure i pedicure. Nigdy nie opalamy się na kilka dni przed ślubem i nie stosujemy nowych kosmetyków ( szczególnie maseczek)! MAKIJAŻ ŚLUBNY – Makijaż próbny wykonujemy, gdy mamy już wybrany kolor przewodni ( może pojawić się w makijażu) oraz suknię. W zależności od stylu jaki chcemy prezentować makijaż może być bowiem delikatny lub bardziej awangardowy, nowoczesny lub retro.