Ślubne SOS – Pani Olga

by

sos1465Dzień dobry,
Szukając sposobu na uratowanie mojej sukni ślubnej trafiłam na Państwa stronę internetową i postanowiłam napisać, bo jestem trochę załamana. Suknia została uszyta według mojego projektu, ponieważ chciałam żeby w całości zakrywała dekolt (mam problemy skórne), a ciężko było taką znaleźć w sklepie. Jednocześnie zależało mi na tym, żeby nie zakrywać się aż pod szyję stąd wybór koronki. Niestety po założeniu gotowej sukni okazało się, że wyglądam w niej grubo i kwadratowo, choć w rzeczywistości jestem normalnej budowy ciała (wymiary 89-73-92, wzrost 161 cm). Fasonu już nie zmienię, koronki też, ale może są jakieś sposoby, żeby ją poprawić albo optycznie zmodyfikować jej wygląd (np. odpowiednim welonem albo wstążką w pasie)? Wydaje mi się też, że wyglądałaby lepiej, gdyby tiul był przyszyty na gładko (tak pierwotnie ustaliłam z krawcową, ale później nie wiedzieć czemu uparła się przy tych marszczeniach). Prosiłabym także o poradę w kwestii fryzury- mam dość długie proste włosy ze skośną grzywką i twarz w kształcie serca.

Nasze propozycje:

Faktycznie z jakiegoś powodu suknia sprawia, że talia jest zdecydowanie za mało widoczna. Stąd zapewne poczucie, że suknia pogrubia i nadaje sylwetce „kwadratowy” kształt. Ryzyko szycia sukni jest niestety spore, gdyż nigdy nie wiemy do końca jaki będzie efekt końcowy i nie chodzi tu o urodę samej sukni, a raczej o to czy nam będzie w niej do twarzy. Aby poprawić cały wizerunek trzeba zrobić wszystko, żeby sylwetkę optycznie wydłużyć, wysmuklić i zarysować talię. Naszym zdaniem warto rozważyć dodanie kolorowej szarfy, która zaznaczy pas. Dodatkowo wysoki kok ( nie ma znaczenia czy z grzywką czy bez) doda Pani kilku centymetrów co także optycznie sprawi, że sylwetka wyda się „lżejsza”. Kolejny zabieg to dość wysokie szpilki obowiązkowo w kolorze sukni, bądź innym jasnym odcieniu. Delikatny kaskadowy lyb podłużny bukiet będzie najlepszym z możliwych wyborów.

sos1463 sos1464 sos1465

Podziel się na:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
You might also like

1 Comment on Ślubne SOS – Pani Olga

  1. Natalia
    14 maja 2014 at 18:54 (3 lata ago)

    Pani Olgo! Pozwole sobie Pani doradzić. Mam podobne wymiary do pani, również miałam problem z doborem sukni. Uważam, że krawcowa powinna część gorsetową odrobinę podwyższyć, żeby pas sukni był w miejscu talii a nie pod nią.

    Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *