Ślub – kiedy i jak zacząć planować ślubną stylizację

by

wedding-dress-shopping-bride-choosing-wedding-dress-Elizabeth-Messina Wiele Panien Młodych szczegóły dotyczące ślubu zaczyna planować jak tylko na ich palcu pojawi się pierścionek zaręczynowy. W zależności jednak od tego jak daleko jest do uroczystości warto zaplanować pewne kroki mające przybliżyć nas do tego wydarzenia i sprawić, że będzie ono idealne. Wbrew pozorom na pewne sprawy czasem jest za późno, jednak na inne za wcześnie. Ślub to wydarzenie wyjątkowe z wielu względów, jednak my na naszym blogu skupiamy się na kwestiach wizerunku Panny Młodej dlatego także w tym przypadku pominiemy kwestie sercowe i duchowe, skupiając się na tych bardziej namacalnych i przyziemnych – kwestiach wyglądu. Postaramy się podpowiedzieć jak logistycznie zaplanować dobór poszczególnych elementów ślubnej stylizacji tak, aby rozczarowań, nerwów i nieprzespanych nocy było jak najmniej :)  choosing-a-wedding-dressSUKNIA ŚLUBNA – Najważniejszym punktem dla każdej przyszłej Panny Młodej jest wybór odpowiedniej sukni. Wiele Panien Młodych poszukiwania zaczyna od razu, nawet jeśli do ślubu jest jeszcze grubo ponad rok. Wiemy jak ciężko się powstrzymać przed takimi przymiarkami, jednak jeśli do ślubu pozostało więcej niż rok warto poczekać kilka miesięcy z tak ważną decyzją. Na suknię ślubną czeka się około 6 miesięcy ( w wysokim sezonie). Jeśli wybierzemy suknię znacznie wcześniej istnieje ryzyko, że po prostu przestanie nam się podobać lub pojawi się nowa kolekcja, która okaże się ciekawsza. Jeśli jednak suknia będzie dla nas nadal tą wymarzoną nawet po wejściu na rynek nowych propozycji, to jako kreacja z kolekcji ubiegłorocznej będzie prawdopodobnie nieco tańsza.

http-www.txweddings.comfind-wedding-proreceptions-rehearsal-dinnersOBRĄCZKI ŚLUBNE – Obrączki wybieramy na 3-2 miesiące przed ślubem. Minimum miesiąc trwa bowiem realizacja zamówienia. Warto także wstrzymać się z zakupem jeśli planujemy zrzucić do ślubu kilka kilogramów, gdyż lepiej, aby nie było konieczności modyfikacji rozmiaru obrączki jeszcze przed ceremonią. Jeśli ślub bierzemy w sezonie wysokim czyli późną wiosną lub latem, a obrączek nie zamawiamy w popularnej „sieciówce” warto wcześniej zorientować się jaki jest czas oczekiwania. Biżuteria artystyczna oznacza zazwyczaj wydłużony czas oczekiwania.

vintage-style-bridal-earrings-with-pearlBIŻUTERIA ŚLUBNA –  To samo tyczy się biżuterii ślubnej. W tym jednak przypadku trzeba pamiętać o tym, że biżuterię (szczególnie kolczyki) dobieramy nie tylko do sukni, ale także do fryzury. W związku z tym biżuterię najlepiej jest kupić po wykonaniu fryzury próbnej. Wtedy wiemy np. czy włosy będą zakrywać uszy, czy fryzura będzie gładka, symetryczna czy asymetryczna i czy w związku z tym wybieramy modele bardziej okazałe czy te skromniejsze. Jeśli jednak najpierw zdecydujemy się na zakup kolczyków należy je koniecznie zabrać na wykonanie fryzury próbnej. Naszyjnik dobieramy głównie do rodzaju dekoltu jednak powinien on pasować do kolczyków. Wybór bransoletki natomiast zależy głównie od tego czy suknia ma długi czy krótki rękaw.

Wwhimsical-wedding-ideas-romantic-bridal-bouquet.originalIĄZANKA ŚLUBNA – Bukiet ślubny wybieramy kiedy już mamy wybraną suknię oraz kolor przewodni. Najlepiej jednak aby cała florystyka była spójna. Oznacza to, że bukiet Panny Młodej, bukiet świadkowej, butonierka oraz kwiaty na salę weselną oraz do kościoła powinny tworzyć harmonijną całość. W związku z tym kwiatami zajmujemy się, gdy mamy wybraną nie tylko suknię i salę weselną, ale także garnitur Pana Młodego i kreację świadkowej.

 

The-shining-diamonds-high-heel-wedding-shoes-for-brideBUTY ŚLUBNE – Butów szukamy  gdy mamy zamówioną suknię, jednak warto mieć je przed ostatnimi przymiarkami. Długość kreacji zależy bowiem od wysokości obcasa. Kupowanie butów kiedy suknia ma już dopasowaną długość bardzo ogranicza nasz wybór i może przysporzyć wielu rozczarowań.

top-tips-wedding-hairstyles-updos-trial-session-to-find-style__fullFRYZURA ŚLUBNA – Na fryzurę ślubna wybieramy się kiedy mamy już wybraną suknię i dodatki do włosów – od tego co chcemy wpiąć we włosy zależy bowiem uczesanie! W przeciwnym razie może okazać się, że fryzura nie pasuje do wybranej ozdoby. Należy pamiętać o tym że woalki prezentują się lepiej na fryzurach asymetrycznych a welony z upięciami symetrycznymi.

bridal-makeup-smallZABIEGI KOSMETYCZNE – Pewne zabiegi kosmetyczne warto fundować sobie regularnie, jednak większości warto zaniechać na kilka dni przed ślubem. Ostatnimi zabiegami o jakich warto pomyśleć na kilka dni przed ślubem jest regulacja brwi oraz manicure i pedicure. Nigdy nie opalamy się na kilka dni przed ślubem i nie stosujemy nowych kosmetyków ( szczególnie maseczek)! MAKIJAŻ ŚLUBNY – Makijaż próbny wykonujemy, gdy mamy już wybrany kolor przewodni ( może pojawić się w makijażu) oraz suknię. W zależności od stylu jaki chcemy prezentować makijaż może być bowiem delikatny lub bardziej awangardowy, nowoczesny lub retro.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *