Sekrety udanej stylizacji ślubnej

by

8cabfe0be9875ebfe2dd2c074943bc0fDOPASOWANIE STYLIZACJI DO URODY

Zacznijmy od podstaw. Dla wszystkich oczywistym wydaje się stwierdzenie, że udana stylizacja to ta dopasowana do typu urody. Niestety, co widać często w praktyce, wiele Panien Młodych pozostaje w sferze teorii decydując się na kreacje oraz dodatki zupełnie im niepasujące. Ciężko spojrzeć na siebie obiektywnym i krytycznym okiem, a emocje często biorą górę nad zdrowym osądem. Warto zatem zapoznać się z kilkoma zasadami zanim wybierzemy się na pierwsze przymiarki. 

– poprosić o radę specjalisty – osoba wykwalifikowana, mająca duże doświadczenie w pracy w różnymi typami sylwetek może znacznie przyspieszyć poszukiwania i sprawić, że będą one przyjemniejsze. Niestety nie zawsze można liczyć na opinie pań obsługujących w salonach z modą ślubną. Szybko można ocenić, która chce pomóc a która tylko sprzedać. Dlatego też planując trasę wycieczki po salonach warto zasięgnąć języka – koleżanki po ślubach oraz te na forach internetowych doradzą do których miejsc iść a które omijać szerokim łukiem.

– zabrać na przymiarki zaufane osoby, na których szczerość możemy liczyć – UWAGA! Nigdy na poszukiwania sukni nie zabieramy dużej grupy przyjaciółek – nieporozumienia i sprzeczne rady gwarantowane! Na przymiarki zabieramy maksymalnie 3 osoby, nie zabieramy osób despotycznych a także tych które będą nam mówiły, że we wszystkim jest nam pięknie i do twarzy

– zastanowić się jakie są mocne strony mojej urody, co powinnam wyeksponować a co ukryć. Poczytać o typach sylwetki i zasadach doboru fasonu do budowy. Oczywiście klasyczne „jabłka”, „gruszki” i „kolumny” zdarzają się rzadko. Znacznie częściej mamy do czynienia z typami łączącymi różne cechy sylwetek. Dlatego warto do oceny budowy własnego ciała podejść elastycznie.

– poszukać inspiracji w internecie. Odpowiedzieć sobie na pytania : co mi się podoba? Czego chcę uniknąć? Dobrze mieć własny gust – wiedzieć co się lubi a czego nie. Niby proste, ale Panien Młodych, którym podoba się „wszystko” jest na pęczki.

nb22

DOPASOWANIE DODATKÓW DO SUKNI I URODY

Wbrew pozorom to dodatki „robią” całą stylizację. Bez bukietu, butów, biżuterii stylizacja nie istnieje. Podejmujmy mądre i przemyślane decyzje. Jeśli ślub będzie zimą a wybierzemy suknię z całkowicie odkrytymi plecami i dekoltem to na pewno trzeba będzie zainwestować w okrycie wierzchnie. Czy mamy pomysł na takie pasujące do sukni? Czy kreacja nie straci uroku jeśli ubierzemy bolerko? To samo tyczy się kwiatów – florystyką rządzi sezonowość. Zapomnij i piwoniach w późną jesienią i zimą!

Wybierając suknie prostą, pasującą do sylwetki, ale bez wielu ozdób dajemy sobie wielkie pole do popisu jeśli chodzi o stylizację. Z prostej sukni można zrobić wiele – stworzyć stylizację glamour lub boho a także zdecydować się na wizerunek retro lub typowo klasyczny. Wybierając ozdobną księżniczkę, wybieramy wizerunek księżniczki. W tym miejscu pragniemy zaznaczyć, że nie mamy nic przeciwko księżniczkom – wiele sukni w tym stylu jest urzekających. Chcemy podkreślić tylko jak ważna jest KONSEKWENCJA.

KONSEKWENCJA

Konsekwencja to słowo klucz jeśli chodzi o udaną stylizację. Jeśli wybieramy suknię w stylu princess to nie zakładamy na głowę wianka z polnych kwiatów. Kontrolowane mieszanie stylów jest dopuszczalne, jednak pod warunkiem, że robimy to świadomie i z wielkim wyczuciem. Dlatego też wybierając suknię, już w salonie, warto zadać sobie pytanie – czy mam pomysł na całą stylizację? Czy widzę ją oczyma wyobraźni?

AWANGARDA VS BEZPIECZNA KLASYKA

Awangarda nie jest dla każdego. Wiele Panien Młodych boi się zachowawczych rozwiązań, gdyż pragną, aby ich stylizacja była uznana za oryginalną i boją się tego, że ich wybory zostaną uznane za wtórne i nudne. Nietypowe rozwiązania takie jak np. kolorowe suknie ślubne lub wymyślne nakrycia głowy, muszą jednak pasować do osobowości. Jeśli Panna Młoda to skromna romantyczka, usilne próby wprowadzania oryginalnych rozwiązań są skazane na klęskę.  Klasyczna, prosta stylizacja to coś co sprawdza się zawsze!

nb20

DOPASOWANIE DO PANA MŁODEGO

Przykład w życia wzięty – jeśli Pan Młody nienawidzi różu, nie zmuszajmy go do założenie butonierki w kolorze fuksji, tak aby pasowała do bukietu! Para Młoda w ten wyjątkowy dzień ( i przez wszystkie kolejne) powinna tworzyć harmonijną całość :) Pan Młody powinien nie tylko dobrze wyglądać, ale także czuć się dobrze we własnej stylizacji. Jeśli zatem decydujemy się na klasyczną princessę, mucha w kratę i szelki odpadają. Większość Panów Młodych w tej kwestii ufa wybrance, warto jednak odpowiednio wcześniej dowiedzieć się czy Pan Młody nie ma czasami wizji własnej stylizacji. To zdecydowanie coś o czym się zapomina!

nb21

WYBÓR BIŻUTERII

Na początku trzeba się zastanowić czy stawiamy na srebro czy złoto. Co do zasady złoto pasuje bardziej do sukni ecru natomiast srebro do czystej bieli. Nie trzeba jednak podążać ślepo za tymi zasadami. Warto jednak zastanowić się jaka biżuteria pasuje lepiej do naszego typu urody, koloru przewodniego oraz planowanego makijażu.

Kolejnym ważnym punktem jest dopasowanie stylu biżuterii. Tu znowu pojawia się słowo klucz czyli KONSEKWENCJA. Nie dajmy sobie wmówić, że do strojnej sukni nie można założyć strojnej biżuterii a prosta gładka sukni musi być zrównoważona bogatą biżuterią. Możemy postawić na bogaty styl księżniczki lub całkowity minimalizm i jest to nie tylko dupuszczalne, ale nawet wskazane. Wierność stylowi jaki może narzucać suknia jest bowiem jedną z podstawowych zasad udanej stylizacji!

Pamiętajmy o tym, że odpowiednio dobrana biżuteria, tak jak makijaż, optycznie „zmienia” rysy twarzy. Do okrągłej buzi wybieramy modele wiszące, smukłe i długie. Do twarzy kwadratowej nie wybieramy geometrycznych wzorów…

nb23WYBÓR KOLORU/ MOTYWU PRZEWODNIEGO

Nie musimy na siłę wybierać koloru lub motywu przewodniego. Całkowicie biała stylizacja jest uosobieniem klasyki i elegancji. Jeśli wybieramy kolor przewodni upewnijmy się, że pasuje do sali weselnej! Niestety wciąż wiele sal ma ściany w mocnych, nasyconych kolorach ( np. nieśmiertelne bordo) dlatego trzeba mieć to na względzie. Marzenia i plany czasami muszą pójść na drugi plan, gdyż kolor bukietu i innych dodatków powinien być dopasowany do kolorystyki i wystroju na sali weselnej.

TRZY RÓŻNE STYLIZACJE DO Z WYKORZYSTANIEM JEDNEJ SUKNI. 

 

nb19

nb18 nb17

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter

1 Comment on Sekrety udanej stylizacji ślubnej

  1. Ania
    26 listopada 2014 at 17:15 (3 lata ago)

    Bardzo praktyczne podstawowe zasady :) Przydałoby się jeszcze kilka złotych rad, co do makijaży i fryzur, bo niestety często psują efekt przy dobrze dobranej sukni.

    Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *