Przeczytaj, zanim wyruszysz w podróż poślubną

by

Podróż poślubna – to zdecydowanie nie są zwykłe wakacje. Podróż, w którą wybierają się narzeczeni po długim i wyczerpującycm okresie przygotowań ślubnych powinna pozostawić w ich pamięci niezapomniane wrażenia. Warto przed wyruszeniem w podróż marzeń dopracować czynniki, które zagwarantują udaną wycieczkę.

Najważniejszym i podstawowym elementem jest wybór odpowiedniego miejsca na upragniony odpoczynek. Cena nie powinna grać podstawowej roli – podróż poślubna jest wyjazdem wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju dlatego warto wybrać miejsce, w którym naprawdę odpoczniemy. Podczas wyboru destynacji pamiętaj o zakątkach, które kojarzą Ci się z Twoim partenem, do których masz sentynemt, lub o których zawsze marzyłaś. Zastanów się w jakim miejscu możnaby rozwijać Wasze wspólne zainteresowania?

Nie powinnaś zostawiać planowania podróży pośłubnej na ostatnią chwilę. Często oferty typu last minute tylko z pozoru są niewarygodnie atrakcyjne – podczas wyjazdu okazuje się, że wycieczka w ogóle nie spełnia naszych oczekiwań.  Warto zastanowić się nad wyborem konkretnego wyjazdu na początku sezonu – wtedy oferta jest jeszcze bogata, a rabaty sięgają 30% stałej ceny (oferty first minute). Pamiętaj: im wcześniej zaplanujesz podróż – tym lepiej.

Kolejnym aspektem, o którym często zapominamy podczas planowania podróży w egzotyczne rejony jest odpowiednia pora wyjazdu. Podczas wyboru terminu wyjazdu warto sprawdzić, kiedy w krajach, do których chcemy się wybrać panują odpowiednie dla nas warunki klimatyczne. Ciężko wyobrazić sobie coś gorszego od spędzenia dwóch tygodni podróży pośłubnej w strugach deszczu i zimnie.

Przed wyjazdem do obcego kraju zawsze warto zaczerpnąć troszkę wiedzy na temat kultury i zwyczajów ludzi, którzy tam mieszkają. Często różnice kulturowe i nieznajomość panujących w określonym rejonie zasad mogą prowadzić do stresujących sytuacji – a tych  w podróży poślubnej powinniśmy unikać.

Nie jest ważne, czy na podróż poślubną wybierzecie wypoczynek na plaży, lasurowe morze i palmy, czy może górską chatkę na bezludziu – ważne, aby pomiętać, że podróż poślubna to wyjazd jedyny w swoim rodzaju, niezwykły i niezapomniany.Podróż jest przecież początkiem nowego, wspólnego życia, dlatego ważne, żeby była udana.

Źródło zdjęcia: http://www.ladiestreat.com/wp-content/uploads/2010/09/honeymoon_beach.jpg
Podziel się na:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
You might also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *