Makijaż ślubny – o czym pamiętać, czego unikać…

by

bridal-boudoir-headshot-beauty-session-with-gorgeous-blonde-chelsea-nath-by-maria-hibbs-of-squareville-studios-in-dallas-texas-171

Makijaż ślubny to makijaż bardzo specyficzny, gdyż łączy w sobie cechy makijażu dziennego, wieczorowego i fotograficznego. Makijaż ślubny musi dobrze wyglądać w świetle dnia, a także w sztucznym świetle reflektorów. Co więcej powinien pięknie prezentować się w świetle flesza… Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty oraz fakt, że make up powinien przetrwać łzy, pot, pocałunki i uściski gości wykonane dobrego i trwałego ślubnego makijażu jest nie lada wyzwaniem. Każda Panna Młoda jest inna- są zatem panie przyzwyczajonego do ciężkiego makijażu oraz takie które niemal wcale się nie malują. Makijaż ślubny zdecydowanie powinien być dostosowany do gustu i potrzeb indywidualnych, jednak istnieje kilka zasad, które są obowiązujące dla wszystkich typów makijażu, urody i osobowości. Stosowanie się do tych zasad będzie szczególnie pomocne dla Panien Młodych, które na sesję zdjęciową malują się same!

1. Po pierwsze makijaż musi być ciemniejszy i bardziej wyrazisty niż ten, któy nosimy na co dzień. Nawet jeśli decudujemy się na oczy jedynie podkreślone kreską, warto np. przemyśleć kwestię sztucznych rzęs, które optycznie otwarzą oko i nadadzą spojrzeniu wyrazu. Mogą to być kępki lub całe wachlarze rzęs. To rzęsy odpowiedzialne są za kuszące, powłóczyste spojrzenia i romantyczny look Panny Młodej.

2. Po drugie pamiętajmy o tym, że flesz „wybiela” naszą twarz. Wybierzmy nieco ciemiejszy podkład ( jednak prezentujący się naturalnie) i nie bójmy się bronzera! Pamiętajmy jednak o tym, aby kolor twarzy był wyrównany z kolorem szyi i dekoltu. Warto popracować nad delikatną opalenizną, która oprócz nadania ciału zdrowego kolorytu optycznie wyszczupla!

3. Pamiętajny o pudrze – obiektyw i kamera są bezlitosne dla spoconej, święcącej się twarzy!

4. Perfekcyjne i oszczędne nakładanie różu to klucz do sukcesu. Róż nadaje twarzy świeżości i zdrowego zabarwienia jednak zbyt duża jego ilość wygląda na zdjęciach fatalnie.

5. Nie zapominamy o brwiach – to one nadają twarzy wyrazistości. Kilka dni ( nie dzień przed!) warto zadbać o ich perfekcyjny kształt i kolor.

6. A teraz najważniejsze – żaden makijaż nie będzie wyglądał dobrze na zaniedbanej buzi. Już kilka miesięcy przed ślubem warto zainwestować w kosmetyczkę i domową pielęgnację. Złuszczanie i nawilżanie to podstawa promiennej cery w dniu ślubu. W dniu ślubu pamiętajmy aby do torebki ( swojej lub świadkowej) schować puder oraz szminkę/błyszczyk. Te dwa kosmetyki przydadzą się z całą pewnością.makijaż makijaż2 makijaż4 makijaż5 makijaż6 makijaż7 sos891

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *