Kolory przewodnie – róż i fiolet

by

nb38Jako stylistki ślubne doradzające Pannom Młodym w wyborze ślubnych stylizacji, jesteśmy w stanie trafnie określić trendy w modzie ślubnej. Pewne mody pojawiają się i znikają, natomiast inne pozostają na stałe, lub powracają jak bumerang. Czymś co weszło na stałe jest zdecydowanie wybór koloru przewodniego. Obecnie niemal każda stylizacja budowana jest na podstawie wybranego przez Pannę Młodą koloru. Kolor ten zawsze powinien być dopasowany nie tylko jej do urody, ale także do stylu całego przyjęcia oraz wystroju na sali weselnej. 

Na podstawie naszych obserwacji, stwierdziłyśmy, że ulubionymi kolorami Panien Młodych w Polsce są róż oraz fiolet. Nic dziwnego! Pośród tych kolorów jest wiele odcieni pasujących do różnych typów urody oraz kreacji. Dopasowywanie koloru do typów urody określonych jako wiosna, lato, jesień i zima to naszym zdaniem jednak metoda przestarzała. Co więcej prawie każda kobieta jest mieszanką różnych typów co sprawia, że takie dopasowanie jest trudne, niezgodne z rzeczywistością i często wychodzi sztucznie. 

My jesteśmy zwolenniczkami elastycznego podejścia, jednak bazującego na klasycznych i ponadczasowych zasadach. Podejście to pozwala traktować każdą Pannę Młodą bardzo indywidualnie. Przy wyborze koloru patrzymy zatem na całość – podstawą jest uroda, jednak liczy się także osobowość i upodobania.

Wybierając odpowiedni odcień różu lub fioletu warto pamiętać, jak dużą gamą odcieni dysponujemy. Podstawowe zasady mówiące, że brunetkom najlepiej w nasyconych i intensywnych barwach mają tu zastosowanie. Ciemny fiolet, fuksja i soczysty, neonowy róż są dla nich stworzone. Blondynki, ze względu na swą delikatną urodę dobrze wyglądają w odcieniach jasnych, pastelowych. Warto jednak mieć na uwadze, iż mówimy tu o naturalnych typach urody. Farbowanie włosów, opalanie oraz inne zabiegi sprawiają, że wiele Panien Młodych z powodzeniem może sięgnąć do palety barw „zarezerwowanych” dla innych typów urody. Rudowłose Panny Młode powinny rozważyć kolor liliowy – naszym zdaniem odcień pastelowego fioletu stworzony dla nich!

Poniżej znajdziecie rozbudowane palety inspiracji oparte na wielu odcieniach fioletu i różu.

 

nb38 nb39 nb40 nb41 nb42 nb43 nb44

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *