Jak wybrać odpowiedni model sukni?

by

Dzień ślubu to niezaprzeczalnie jeden z najważniejszych dni w życiu i każda z nas chciałaby wyglądać wtedy wyjątkowo pięknie i elegancko. Najistotniejszym elementem wizerunku Panny Młodej jest oczywiście suknia ślubna – ta jedyna i wymarzona, dlatego ważne jest, aby znaleźć taką suknię, która jak najlepiej podkreśli wszystkie atuty naszego ciała i zamaskuje ewentualne niedoskonałości. Przedstawiamy kilka rad, które mogą okazac się pomocne podczas wybierania idealnej sukni.

 


1. Kolumna
– kształt figury przypomina prostokąt. Kolumnowy typ sylwetki charakteryzuje się taką samą szerokością bioder i ramion, znikomym wcięciem w talii. Chęsto kobiety o takiej figurze są wysokie, chłopięce  o znacznie wyróżniających się ramionach i małym lub średnim biuście.

Polecamy: suknię, która podkreśli Twoją talię i dzięki temu nabierzesz kobiecych kształtów – bufki i marszczenia w okolicy bioder sprawią, że Twoja figura stanie się mniej „jednolita”. Jeżeli masz mały biust wybierz suknię odkrywającą ramiona z połyskującej tkaniny. Osoby o figurze kolumnowej dobrze prezentują się w sukniach balowych, z marszczeniami na biuście. Fasony tylu princess i kształt A będą idealne dla tego typu figury.

 DSC_7109p DSC_7825z DSC_8241

Odradzamy: całkiem prostą sukienki, bez żadnych zdobień i suknie odcinane pod biustem.

 

 2. Gruszka – ten typ sylwetki charakteryzuje się wąskimi ramionami, niewielkim biustem (najczęściej miseczka A lub B), oraz mocno zaokrogląnymi biodrami i udami. Kobieta gruszka ma zazwyczaj wcięcie w talii, jednak obserwuje się duże dysproporcje między górną, a dolną częścią sylwetki.

Polecamy: suknie, które podkreślą wcięcie w talii i wyszczuplą optycznie biodra i uda. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się kreacje dwuczęściowe – bogato zdobiony gorset optycznie powiększy górną częśc sylwetki i biust, natomiast gładki dół ukryje mocno zbudowaną dolną częśc sylwetki. Dół sukni powinien mieć pionowe cięcią, które optycznie wydłużają.  Wybieraj suknie szyte z tafty, satyny i tiulu – te tkaniny nie przylegają do ciała. Fasony typu A, oraz typu empire – odcinane pod biustem, będą idealne dla tego typu figury.

 

MKM_0086z MKM_0432z MKM_0473b MKM_0563b

 

Odradzamy: wąskie, bardzo dopasowane suknie, suknie syreny, suknie zdobione na biodrach, suknie rozkloszowane w kształt litery A od linii biustu.

 

3. Klepsydra – ten typ sylwetki charakteryzuje się pełnymi biodrami, udami oraz biustem i wąską talią. Kobieta o figurze klepsydry jest proporcjonalna.

Polecamy: suknie pokreślające wcięcie w talii, suknie z gorsetem, dekolt najlepiej w kształcie serca lub litery V, suknie dopasowane, suknie w kształcie rybki

DSC_7273p DSC_7891p DSC_8099p DSC_8433z MKM_0701b Odradzamy: suknie z odcięciem pod biustem, które ukryją wcięcie w talii, suknie z cienkimi ramiączkami.

 

 4. Jabłko – ten typ sylwetki charakterysuje duży biust, szerokie biodra i ramiona i brak wcięcia w talii. Nogi natomiast są drobne i szczupłe.

Polecamy: suknie z gorsetem pokrytym delikatnymi aplikacjami – taka góra sukni odciągnie uwagę od braku talii. Odpowiednia będzie również suknia z pasem, który powinien znaleźć się w miejscu, gdzie obwód pasa jest najmniejszy. Suknie z dekoltem w kształcie litery V sprawią, że sylwetka optycznie się wydłuży. Prosty fason z pionowymi cięciami również wysmukli sylwetkę.

DSC_8327z MKM_0626

Odradzamy: proste sukienki tuby, które uwydatniają brak wcięcia w talii. Suknie bardzo obcisłe i z ramiączkami nie będą odpowiednie.

 

5. Kielich – ten typ sylwetki charakteryzuje się szerokomi ramionami, dużym biustem (zazwyczaj miseczka C-E), lekko wciętą talią, wąskimi biodrami i szczupłymi nogami.

Polecamy: suknie uszyte z lekkich, zwiewnych materiałów, suknie z dekoldem w kształcie litery V, co optycznie wysmukli sylwetkę. Dla tego typu figury odpowiednie będą suknie dwuczęsciowe –  zgładkim, mało zdobionym gorsetem i wzorzystą, błyszczącą spódnicą.

DSC_7975z
Odradzamy: marszczenia w okolicy ramion, które dodatkowo uwypuklą dysproporcję między górną, a dolną częścią ciała.

Podsumowując, przed wyborem idealnej sukni ślubnej każda z nas powinna się dokładnie sobie przyjrzeć i określić, co lubimy w sobie najbardziej i co lubimy eksponować. Wyżej wymienione rady mogą jedynie pomóc podczas wyboru, jednak najważniejsze, aby suknia, na którą ostatecznie się zdecydujemy była wygodna i pasowała do naszego stylu, charakteru i osobowości:)

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *